Niezmiernie się cieszę, że tu trafiłaś/łeś! Tak się składa, że ten blog to miejsce, w którym dzielę się z Wami częścią mojego życia: moimi spostrzeżeniami dotyczącymi uważnego i pozytywnego celebrowania codzienności.
Chciałabym w kilku (set) słowach powiedzieć Ci, co znajdziesz na tej stronie:) Tak na przyszłość, żebyś nie traciła/tracił czasu na tematykę, która być może wcale Cię nie interesuje! A zatem....


O fotografii

ofotografii2
Moja pasja i praca zarazem. W sumie dlatego właśnie powstały Parafrazy. Aby w końcu móc podzielić się z kimś moją największą życiową przygodą. No i stworzyć wirtualne portfolio mojej codzienności:)
ofotografii-1

O zdrowym i pysznym jedzeniu

ozdrowejkuchni
Uwielbiam gotować. Tyle w temacie:) Sama nazwa bloga wzięła się stąd, że lubię "parafrazować"/ zmieniać różnego rodzaju przepisy kulinarne i dostosowywać je do własnych kubków smakowych. A że mój Mąż często powtarza zdanie "Gdybym dostał coś takiego w knajpie, to byłbym zadowolny", to i zrodził się w mojej głowie niecny plan, by te moje kulinarne "wypociny" wypuszczać w świat za pomocą przepisów. Chciałabym móc Wam przesłać woń, smak i teksturę.. ale póki co musicie zadowolić się zdjeciami;)

O przyjemnościach i codzienności

oprzyjemnos-ciach
Zdarza się, iż w mojej głowie wykluje się jakaś myśl, refleksja, którą chciałabym podzielić się z szerszym gronem. A że najbliższe grono znajomych nie zawsze chce słuchać, to będę uszczęśliwiać Was! Jestem pozytywnym człowiekiem. Nie oczekuję zbyt wiele i nie posiadam horrendalnych wymagań. Cieszę się z tego, co mam. A w moim mniemaniu mam bardzo wiele. Przede wszystkim czas, który mogę spożytkować na coś innego niż praca. I tym chciałabym się z Wami dzielić: pokazywać Wam ciekawe rzeczy, polecać fajne seriale, genialne książki, cudowne filmy, przydatne umilacze.
okulutrze

O modzie

omodzie2
Tematy "okoomodowe" to ważny temat na tym blogu. Uwaga! Jestem KOBIETĄ, która ma się w co ubrać ! Tak, tak, takowe istnieją i okazuje się, że nawet się zrzeszają. Pod szumnymi hasłami: "slow fashion"i "capsule wardrobe".
O tym, jak kupować mniej, ewentaulnie co kupić, by nie chcieć więcej i jak szanować to, co się już ma w swojej szafie.
omodzie-1

O podróżach

opodro-z-ach
Odkrywcą świata nie jestem. Nie podróżujemy zbyt często, ale jeśli już gdzieś wyruszamy, to oczywiście towarzyszy mi aparat. Czasem tylko w telefonie, ale zawsze. I mam takie kadry, którymi chciałabym się z Wami podzielić;)

O ciasnej klitce w starym budownictwie

owne-trzach
Czyli o naszym mieszkaniu, które uwielbiam i które zrobiło ze mnie "człowieka Rataj". A że na Pintereście podglądam chyba tylko zdjęcia z designerskimi wnętrzami, to przy okazji podzielę się z Wami moimi inspiracjami oraz rezultatami naszych metamorfoz.


Uff, sporo tego. Ale wiecie co, to jest mój blog i w sumie mogę pisać o tym, co mi akurat w głowie świta. Koniec. Kropka.

ja