Nie skłamię jeśli napiszę, że wszelkie kosmetyczne nowinki i trendy to dla mnie wiedza tajemna i częściej kieruję się intuicją (i wyglądem opakowania) niż dogłębną znajomością składów i marek. Zazwyczaj staram się wybierać kosmetyki naturalne i unikam produktów wielkich koncernów (choć nie jestem aż tak rygorystyczna pod tym względem i czasem zdarzy mi się kupić np. krem Garniera).
Rok temu jednak dałam się porwać modzie na "domowe" hybrydowe paznokcie i zakupiłam zestaw do manicure hybrydowego. Kusiła mnie wizja trwałego koloru i wygody jaką daje możliwość samodzielnego wykonania "profesjonalnego" manicure.
Niestety po kilku miesiącach użytkowania stwierdziłam, że moje paznokcie są w coraz gorszej kondycji. Pojawiły się na nich białe plamki, zrobiły się strasznie łamliwe i cienkie. Co więcej, moja płytka była na tyle wymagajaca, że sam kolor trzymał się zaledwie tydzień. Zdaję sobie sprawę, że pewnie sporo było w tym także mojej niewiedzy bądź złego przygotowania płytki.
Czarę goryczy jednak przelało paskudne uczulenie, które zaatakowało moje skórki. Gdy na moich dłoniach zaczęły pojawiać się pęcherzyki z przezroczystym osoczem (sic!), stwierdziałm, że pora chyba pożegnać się z hybrydami.

Nie wyobrażałam sobie jednak sytuacji, w której całkowicie zrezygnowałabym z malowania paznokci, dlatego zaczęłam szukać alternatywy.
Gdy jedna z blogerek na Instagramie poleciła mi lakiery OPI, stwierdziałam,że dam im szansę. Jako że sama jakiś czas temu szukałam swego rodzaju opinii i recenzji na temat produktów tej marki, postanowiłam sama podzielić się z Wami moimi refleksjami.
lakieryopi

Zalety i wady lakierów OPI - recenzja

opi2

Zalety lakierów OPI

 • **Trwałość**. Jeśli chodzi o ten punkt, to lakiery jak najbardziej spełniły moje oczekiwania. Po nałożeniu bazy i dwóch warstw koloru, całość utrzymuje się na moich paznokciach ok. 5 dni. Po tym czasie "domalowuję" trzecią wartwę i niejako przedłużam trwałość do 7,8 dni. Tutaj muszę zaznaczyć, że kolor ma znaczenie. Zauważyłam, że jasne odcienie trzymają się trochę dłużej i są odrobinę bardziej napigmentowane. Nie wiem na ile jest to prawada, a na ile moje subiektywne odczucie.

  lakieryopi4

 • **Aplikacja**. Lakiery posiadają wygodny pędzelek, którym można precyzyjnie zaaplikować określoną ilość produktu. Konsystencja lakierów jest dość płynna, jednak nie na tyle by sprawiało to jakiś problem. Pierwsza warstwa jest zazwyczaj mało widoczna, jednak po nałożeniu drugiej, kolor nabiera już właściwego tonu.

  szablon-poziom-blog

 • **Wydajność**. Korzystam zazwyczaj z opakowań o pojemnosci 15 ml i muszę przyznać, że lakiery są bardzo wydajne. Co więcej, nie mają tendencji do szybkiego wysychania w buteleczce. Jeden z kolorów używałam przez ponad pół roku i udało mi się zużyć lakier praktycznie do samego końca.

  lakieryopirecenzja

 • **Gama kolorystyczna**. Lakiery OPI dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Myślę, że każda z Was znajdzie kolor dla siebie;) Ja tej jesieni zdecydowałam sie na zakup jasnej szarości, beżu, bordo i grafitowej czerni.
 • **Zmywanie**. Lakiery bardzo dobrze się zmywa. Nawet te ciemne kolory. Staram się zużywać jak najmniej wacików i muszę przyznać, że udaje mi się czasem zmyć kolor ze wszystkich paznokci za pomocą 4 sztuk.
 • **Bazy.Topy**. Można zakupić ale nie jest to konieczne. Przez długi czas jako bazy używałam zwykłej odżywki do paznokci (zwłaszcza przy ciemynych kolorach) i nie zauważyłam, by lakiery źle z nią reagowały. Co warto jednak podkreślić, jeśli zdecydujecie się na pełen pakiet, to wówczas trwałość lakieru przedłuża się o kilka dni.

  Wady lakierów OPI

 • **Cena**. Mój pierwszy lakier kupiłam w Sephorze i zapłaciłam dokładnie 50 zł. No cóż, moim zdaniem nie jest to mało. Nawet w drogeriach internetowycvh ceny wahają sie w granicach 20 zł, zatem jeśli chcemy kupić kilka kolorów jednocześnie, to czeka nas spory wydatek. Poza tym problematyczna może okazać się sama dostępnoćć. Tak jak wspomniałam, lakiery można zakupić w drogerii Sephora bądź w sklepie internetowym iperfumy. Warto też zajrzeć na Allegro.
 • **Czas**. Muszę przyznać, że ogromną zaletą hybryd był jednak ten komfot, iż po zakończeniu apliakcji można było wrócić do normlanych czynności. W przypadku lakierów tradycyjnych musicie liczyć się z tym, ze trzeba dać im czas na wyschnięcie. Dlatego polecam robić to podczas seansu ulubionego serialu ;)

  opilakiery

  Podsumowując, moim zdaniem lakiery warte są swej ceny. Warto na początek zakupić jeden kolor i przetestować, czy Wasze paznokcie się z nimi zaprzyjaźnią:)