nowoscikosmetyczne
Dziś wpis z cyklu "Kosmetyczne odkrycia" :) Nie jestem typem kosmetycznego zbieracza i moja toaletka składa się raczej z absolutnego minimum. Płyn micelarny, nawilżający krem do twarzy, pelling, tusz do rzęs, eyeliner, dobra czarna kredka do oczu i podkład (używany 3 razy w miesiącu :D). Czasem jednak daję upust życiowemu minimalizmowi i testuję nowości.
Dziś padło na nawilżający olej do włosów Aussie - który udało mi się zakupić w promocyjnej cenie (17,90 zł) w Biedronce (a jakżeby inaczej;)). Mam dość cienkie i wymagające włosy, dlatego staram się wybierać oleje, które zbytnio nie obciążają ich struktury.
olejdowlosowaussie
Kosmetyk marki Aussie zdecydowanie spełnia swoją rolę. Używam go po umyciu i nakładam go głównie na końcówki. Olej nie przetłuszcza włosów, ma delikatną konsystencję i cudowny lekki zapach. Co do działania, muszę jeszcze poczekać, ale jak na razie nie widzę spektakularnych efektów. Niemniej nie jestem osobą, która wierzy w cudotwórcze właściwości kosmetyków. Włosy nie są obciążone, dobrze się układają, koncówki na razie nie pokazują tendencji do rozdwajania, czyli na pewno nie szkodzi:)
matowepomadkidoust
Jedynym moim małym kosmetycznym uzależnieniem są matowe pomadki do ust. Odkryłam je jakieś pół roku temu i do dziś jestem im wierna. Do moich ulubionych należą te marki Golden Rose - nie przesuszają ust i długo zachowują kolor. Praktyczna forma kredki ułatwia aplikację. Do tego można je nabyć w dość rozsądnej cenie:)
alt
goldenrose
pomadkawibo
Zanim odkryłam kredki Golden Rose, używałam matowej pomadki w płynie Wibo. Cenię do dziś za piękne odcienie oraz dobre krycie. Jedyną wadą jest zbytnie przesuszanie ust.
matowapomadkabell
Kolejną godną polecenia pozycją są pomadki w płynie marki Bell (dostępne w Biedronce). Co prawda kolor nie utrzymuje się na ustach tak długo jak przy poprzednich pozycjach, ale kosmetyk nie wysusza ust i dobrze się nakłada.
alt
Przed każdorazowym nałożeniem jakiekolwiek pomadki, na kilka minut przed, stosuję ochronną nawilżającą pomadkę Carmex. Nie wyobrażam sobie zimy bez tego cuda. Fantastycznie nawilża, pozwala pozbyć się pękających kącików a także leczy początki opryszczki.
alt