Dzisiejszy wpis dedykuję wszystkim tym, którzy codziennie rano muszą jednak wyjść ze strefy domowego komfortu i zjawić się w biurze/pracy o określonej godzinie;) Sama obecnie pracuję z domu ale jest etap przejściowy, gdy tylko pandemia zluzuje swoje sidła, to zapewne i ja powrócę do stacjonarnego trybu. Temat szafy kapsułowej do pracy "chodził" za mną już od dawna, bowiem często moje czytelniczki na Instagramie pytały mnie o różne polecenia i rady. Ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, uważam, że jest są osoby, które mają ten temat opracowany do perfekcji, niemniej mogę jednak podzielić się z Wami moimi przemyśleniami i gotowymi elementami, które akurat u mnie się sprawdzają.

Dostosuj swoją garderobę do trybu pracy

Pracuję w biurze, w kreatywnym środowisku, piastuję jednak stanowisko "kierownicze" i sama narzuciłam sobie zasadę, by mój wygląd był zawsze schludny i w miarę elegancki. Dostosowuję strój na dany dzień w zależności od aktywności: jeśli wiem, że mam w grafiku zaplanowane jakieś sesje zdjęciowe bądź inne działania w ruchu, to wybieram "luźniejsze" elementy. W pozostałe dni stawiam na proste, eleganckie ale zarazem wygodne zestawy. Nie mamy w firmie określonego dress codu, zatem mam dużą dowolność: mogę przyjść do pracy zarówno w jeansach i trampkach, jak i "pod krawatem".
Poniżej pokażę Wam elementy z mojej garderoby, po które najchętniej sięgam, choć muszę szczerzy przyznać, że buty na obcasie zakładam stosunkowo rzadko :)

Stwórz swój unifrom

Marynarki podstawą mojej garderoby do pracy
Biała koszula to moje must-have
Jedwabna koszula z drugiej ręki
Moim ulubionym okryciem wierzchni jest trencz i lekki wełniany płaszcz
Wiosną i latem często sięgam po jasne spodnie
Cztery przykładowe zestawy z granatowymi cygaretkami z Massimo Dutti