Jakiś czas temu pisałam o moich ulubionych tłach, które wykorzystuję podczas wykonywania fotografii "z lotu ptaka".


Moje ulubione tła do fotografii flatlay: wpis


Dziś druga część mojego podsumowania. Zapraszam:)

Stara skrzynka na owoce

staraskrzynkajakotlodofotografii
To chyba najbardzej uniwersalny wnętrzarski dodatek w moim mieszakniu:) Służy mi zarówno jako stojak na kwiatki i mały stolik na balkonie a także jako bardzo oryginalne i wdzięczne tło do fotografii. Faktura starych desek daje bardzo ciekawy efekt, poza tym wszystkie jasne elementy czy przedmioty ładnie komponują się z ciepłym kolorem drewna. Posiadam dwie skrzynki: jedną na balkonie, drugą w mieszkaniu, którą pomalowałam białą farbą.
Muszę przyznać, że tego rodzaju tło świetnie się sprawdza także w fotografii kulinarnej. To tażke ulubiony "podest" dla mojego kota, który gdy tylko znajdzie możliwość, od razu ją okupuje :D

skrzynka2

staraskrzynka

Książki, magazyny

ksiazkajakotlodofotografii
Nie jestem książkowym i magazynowym chomikiem, niemniej nawet tacy minimaliści jak ja na pewno znajdą jakąś ksiażkę lub gazetę w domu:) Mam jednak kilka tytułów, które dumnie zajęły miejsce na regale i które służą mi jako jasne tło do fotografii. Wystarczy dodać w kadrze jakieś tkaniny lub kwiaty i piękne tło do fotografowania np. kosmetyków gotowe!

ksiazkijakotlodoflatlay

ksiazki4

ksiazki3

ksiazki

ksiazki2

Odwrócna blenda

odwroconablednajakotlodofotografii
Bledna to doskonały pomocnik podczas pochmurnych dni, gdy słońca jest jak na lekarstwo - świetnie doświetla plan zdjeciowy. Jakiś czas temu wpadłam jednak na pomysł, żeby wykorzystać ją jako tło do fotografowania niewielkich przedmiotów. Jest mlecznobiała i nie widać na niej żadnych zagięć co ułatwia mi potem obróbkę zdjęcia, gdy zależy mi na wyeksponowaniu przedmiotu. Jak zatem widać, fotograficzna bledna to naprawdę wręcz niezbędne akcesorium i polecam zakupić choćby i najmniejszą:)

odwro-cnabledna2

odwrocona-blenda

Podsumowując, nie trzeba wydawać fortuny na wymyślne tła do "instagramowej" fotografii. Co więcej, uważam, iż nie ma sensu magazywanie niepotrzebnych rzeczy, zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, w których każdy skrawek wolnej przestreni jest na wagę złota:) Ciekawe tło można znaleźć w przedmiotach codziennego użytku: podkładki pod talerze, ładne obrusy, panele podłogowe, czy na przykład papiery do pakowania prezentów;) Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis zainspirował Was do fotograficznych eksperymentów.
Jeśli i Wy macie jakieś sprawdzone tła, które spełniaja tez inne funkcje, to podzielcie się info w komentarzu:)